Historie hokejové školy

Hokejovou školu jsem se rozhodl založit začátkem roku 1999. Společně s ing. Vladimírem Šťastným, se kterým jsem v letech 1988 až 1990 trénoval mužstvo mužů Tesly Pardubice, jsme na tomto projektu začali pracovat a už v červenci roku 1999 se škola konala poprvé. První dva ročníky se uskutečnily na zimním stadionu v Pardubicích ještě před jeho rekonstrukcí. Organizace a vlastní průběh třetího ročníku byl sice trochu poznamenán rozsáhlou přestavbou pardubické hokejové arény, i když se už konal v nově postavené tréninkové hale pardubického areálu.

Čtvrtý a pátý ročník v letech 2002 a 2003 se již uskutečnil v nově rekonstruovaných prostorách pardubické hokejové arény a hokejová škola tak získala velice důstojné prostředí pro vlastní tréninky na ledě i mimo led, ale hlavně velice kvalitní zázemí pro svou činnost a všechny její účastníky. O tom, že všichni účastníci minulých ročníků byli i přes uvedené skutečnosti s organizací i vlastním průběhem školy snad spokojeni svědčí fakt, že námkaždým rokem přibývali další zájemci, kteří do Pardubic přijížděli.

Pro tréninky na ledě i mimo ledovou plochu se mi v minulých letech podařilo vždy zajistit velice dobrý kolektiv kvalifikovaných trenérů. Společně s nimi se sám pravidelně zúčastňuji tréninků na ledě. Ty jsou většinou zaměřeny na zlepšování herních činností jednotlivce a to s ohledem na specifiku jednotlivých věkových a výkonnostních kategorií. Kolektiv trenérů je doplněn o vedoucí jednotlivých skupin, kteří se o jednotlivá družstva celodenně starají a tráví s nimi v podstatě veškerý volný čas. Úplnou samozřejmostí je zdravotnická péče po celou dobu konání hokejové školy přímo na stadionu. Účastníci z České republiky jsou hokejovou školou úrazově pojištěni, účastníci ze zahraničí musí mít uzavřeno své národní zdravotní a úrazové pojištění.

Samozřejmostí je kvalitní ubytování v areálu vysokoškolských kolejí pardubické univerzity a velice dobré stravování, zajišťované v restauraci hotelu Sport přímo u stadionu. Pro účastníky jsme vždy zajišťovali i pestrý doprovodný program ve volném čase – jeden rok jsme byli mezi vojenskými piloty na pardubickém letišti, v dalších letech jsme zajistili výlet lodí po Labi a podobně. Škola má projednán vstup do moderního plaveckého areálu, který se nachází nedaleko hokejové arény. Ve všech předcházejících ročnících se nám vždy podařilo zorganizovat besedu s některými slavnými hráči pardubického hokeje. Čtyřikrát byl u nás Dominik Hašek a beseda s ním měla vždy veliký ohlas a úspěch. Získané podpisy jednoho z nejlepších našich i světových hráčů ledního hokeje byly vždy pro všechny velikou odměnou. S účastníky rovněž u nás besedoval i Aleš Píša, který hrál jak v reprezentaci ČR, tak i v NHL a ruské hokejové lize.

Abychom mohli uspokojit stále rostoucí počet zájemců o účast v naší letní hokejové škole, rozšířili jsme v roce 2003 místo jejího konání o další lokalitu a to Trutnov. I tam jsme našli velice pěkné prostředí jak na rekonstruovaném zimním stadionu, tak i v hotelu Patria, kde jsme měli zajištěno ubytování a celodenní stravování. Příjemným zpestřením pobytu v Trutnově byla i možnost využití nového koupaliště, které se nachází přímo ve sportovním areálu.

Rostoucí zájem o účast na této letní hokejové škole snad svědčí o tom, že ji neděláme špatně a jsem přesvědčen, že máme nastupující generaci hráčů vždy říci něco nového. Dokladem toho je i skutečnost, že se k nám většina účastníků velice ráda vrací i v dalších letech.
 

Navštivte také

Doména martinec-hockey.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 3716 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména martinec-hockey.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář